AVH Grupp AS ir Igaunijas uzņēmums, kura konsolidācijas grupā ietilpst vairāki uzņēmumi, bet pamatdarbība tiek veikta caur AS Alexela un tās meitas uzņēmumiem, no kuriem viens ir SIA Alexela. Enerģētikas jomu mūsu grupā pārstāv AS Alexela. Papildus AS Alexela - AVH Grupp AS pieder daļa no B2G Grupp OÜ, kas neietilpst AVH Grupp AS konsolidācijas grupā, taču ar šīs līdzdalības palīdzību AVH Grupp AS sniedz ieguldījumu citās mums stratēģiski svarīgās jomās, piemēram, metāla nozarē. rūpniecība un degslānekļa ķīmijā.
Mēs dodam spēku
Mēs saprotam, ka mums kā lielam uzņēmumam ir svarīga loma gan Latvijas un Igaunijas ekonomikā, gan vietejo iedzīvotaju dzīvē. Tāpēc mēs atbalstām Latviju un Igauniju, dodot spēku kultūrai, izglītībai, sportam un labdarībai. Padarīsim pasauli labāku! Nāc, darīsim to kopā.
.
AS Alexela tiek izveidota apvienojot Alexela Oil un Alexela Energia. Kā unikāla kombinācija Igaunijas tirgū uzņēmuma produktu portfelī ir elektrība, dabasgāze, balonu gāze, cisternu gāze, automašīnu degvielas un arī degvielas uzpildes staciju tirdzniecība veikalos. Jurī, blakus Tallinai, tobrīd tika atvērta degvielas uzpildes stacija ar pasaulē daudzpusīgāko sortimentu, kurā bez benzīna, dīzeļdegvielas un elektrības bija pieejama LPG, CNG un LNG. Tā bija pirmā publiskā LNG gāzes uzpildes stacija visā Baltijas reģionā. Jau tajā brīdī bija mērķis, lai visu Alexela pārdoto CNG varētu ražot uz vietas Igaunijā no atjaunojamiem avotiem. Alexela iegādājās 50% AS "Õhtuleht Kirjastuse" akciju un ienāca Igaunijas mediju apritē.
Tika nodibināts uzņēmums "Eesti Biogaas", kas pēc aprites ekonomikas principa sāka ražot vietējo klimata ziņā negatīvo atjaunojamās degvielas biometānu galvenokārt no kūtsmēsliem, vircas un pārtikas rūpniecības atkritumiem Ilmatsalu un Vinni apgabalos.
Alexela publiski paziņoja par mērķi panākt oglekļa neitralitāti līdz 2030. gadam, kā arī uzsāka Kopienas programmu, kuras ietvaros, iesaistot klientus, mērķis ir iestādīt vismaz vienu koku katram igaunim. Veiksmīgās Alexela un Tiki sadarbības rezultātā radās projekts "Smart Trailers", kas padarīja vieglo piekabju nomu ievērojami ātrāku, vienkāršāku un mobilāku. Alexela Baltijas valstīs lielākajā degvielas uzpildes stacijā, kas atrodas Tallinas-Tartu šosejas Paia krustojumā, atklāja Igaunijā pirmo īpaši ātro elektromobiļu lādētāju. Veiksmīgi noritēja Paldiskā plānotās ūdens krātuves "Energiasalve" projekta ģeoloģiskās izpētes.
Alexela un Infortar atvēra zaļo degvielas uzpildes staciju Oisu pilsētā Järvas apriņķī, tā ir uzņēmumu trešā kopīgā zaļās un aprites ekonomikas veicināšanas stacija papildus stacijām, kas atrodas Vinni Lēnes-Viru apriņķī un Ilmatsalu Tartu apriņķī.
Alexela atvēra savu elektromobiļu uzlādes servisu. Grupas virsmu apstrādes uzņēmumam tika pievienota "Vasar OÜ", kurai ir ilgstoša pieredze elektroķīmisko virsmu pārklājumu jomā. Metāla uzņēmums "Helon" sāka vieglo piekabju tirdzniecību Somijas tirgū ar savu zīmolu.
EAS finansējuma lēmums uz aprites ekonomikas principa balstīta ražošanas procesa attīstībai, kas tiks izstrādāts sadarbībā ar VKG, kas pārstrādā Igaunijā radušos riepu, plastmasas un eļļas atkritumus.
Darbu sāka Hamina LNG terminālis. Termināļa apjoms ir 30 000 m3 un jauda 5 TWh gadā.
Šīs ir lielākās tiešās investīcijas Somijā Igaunijas vēsturē.
Rekordātrumā sadarbībā ar Infortar pabeigta Paldiski LNG peldošā termināļa vilkšanas mola būvniecība.